звіт директора за 2019 рік
21.06.2019, 12:21

 

П

віт директора Червонокутського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Жашківської районної ради Черкаської області Ішуніна С.В.

про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю

у травні 2019 року.

Шановні члени трудового колективу, батьки, представники громадськості!

березня 2005 року МОНУ ( наказ № 178) Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед трудовим колективом та громадськістю запровадило щорічні звіти директорів шкіл про виконану роботу у навчальному закладі. Звітування керівників здійснюється з метою подальшого утвердження відкритості та демократичності державно-громадської системи управління освітою. Завдання такого звітування забезпечити прозорість , відкритість , демократичність в роботі школи, залучення громадськості до співпраці.

Закінчився черговий навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб підбити підсумки роботи колективу закладу освіти, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2018\2019 навчального року.

У 2018\2019 н. р. робота ЗЗСО була спрямована на виконання Державної програми «Освіта», Законів України «Про освіту», « Про загальну середню освіту», Положення про загальноосвітній навчальний заклад», Державного стандарту початкової загальної освіти, Держстандарту базової та повної загальної середньої освіти, «Про засади державної мовної політики», «Про охорону дитинства», «Про інноваційну діяльність», «Про молодіжні організації», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», Національної доктрини розвитку освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Як директор закладу, у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувався Статутом закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

1. Виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти (охоплення навчанням дітей шкільного віку, продовження навчання випускників 9-х класів ).

Будівля нашого заладу збудована та прийнята в експлуатацію у вересні 1885 рокута добудовувалася у 1967 і 1970 р.р.. Земельна ділянка, на якій розміщена будівля школи та її територія, налічує 1,47 га. Заклад має, школа державний акт на право власності на землю.

початок навчального року в закладі навчалось 98 учнів. Було укомплектовано 11 класів, для учня 9 касу Яценка А.А. організовано навчання за індивідуальною формою. . Охоплено навчанням 100% дітей, що проживають на території Червонокутської сільської ради. А також навчаються діти із с.Нова Гребля. Станом на 26.05.2019 року в закладі навчалось 92 дітей. Із них:

в школі І ступеня – 37

в школі ІІ ступеня – 45

11 клас школи закінчило 6 учнів.

Заклад співпрацює згідно угоди з Червонокутським ДНЗ «Берізка», як результат їх випускники 1 вересня стають учнями 1 класу нашої школи.

Наступного навчального року ми очікуєм 8 першокласників.

УСПІШНІСТЬ здобувачів освіти в 2018

\ 2019 н.р.

На високому рівні закінчили навчальний рік 8 учнів (24%)

На достатньому рівні - 16 учнів ( 21%)

На середньому рівні - 35 учнів (44%)

На низькому рівні - 9 учнів (11%)

Найуспішнішим є 3 клас - 40,3 % високого рівня, класовод Вдовіна Г.А.

По 31 % високого рівня мають 2 і 4 класи- класоводи Чередник О.І. та Волощенко Н.П.

По 21 % високого рівня мають 1 і 5 класи- класні керівники Журавель В.М. та Цимбалюк Ю.Ю.

20% високого рівня мають шестикласники- класний керівник Ткач Л.О.

початкового рівня мають учні 6 (20%) і 7 ( 29%)

ДПА в 4 кл. - класовод Волощенко Н.П.

Якісні показники : з літературного читання – 81, 7 %

З української мови- 64 %

З математики – 70,7%

2.Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

У ЗЗСО створюються умови для використання у освітньому процесі процесі інформаційно- комунікативних технологій. За кошти педколективу

(1000 грн.) заклад було підключено до широполосного інтернету (провайдер—Кристал-телеком) з відкритою WI-FI мережею.Планується закупити в кабінет інформатики 6 нових сучасних ноутбуків.

Постійно оновлюється сайт школи, який оформляє, удосконалює і продовжує це робити , вчитель інформатики.

Одним з основних принципів роботи ЗЗСО є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. Упровадженню в життя цього принципу сприяє спільна діяльність педагогів. Зміст роботи з обдарованими дітьми включає низку завдань, а саме: виявлення обдарованості дітей та максимальне сприяння їхньому розвитку. З цією метою щорічно поповнюється банк даних «Обдарована дитина».

У ЗЗСО створені відповідні умови для розвитку творчої обдарованості учнів.

Сьогодні навчальний заклад – це передусім простір життя учня, де він здійснює перші кроки життєтворчості, готується до самостійної участі у соціальній діяльності, самоствердження.

Творчий розвиток дитини завжди був і залишається пріоритетним напрямком освітянської діяльності. Педагоги нашої школи постійно працюють над вдосконаленням існуючих та розвитком інноваційних форм виховної роботи з учнівською молоддю. Ці завдання успішно реалізовуються під час позакласної роботи класів, яка об’єднує школярів усіх вікових груп конкурсними програмами та заходами.

Педагоги прагнуть вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації особистості, глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі ЗЗСО залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

Виховна робота проводилася згідно з планом виховної роботи ЗЗСО. Силами дитячого самоврядування під керівництвом класних керівників, вчителів, заступника директора з навчально-виховної роботи були організовані і проведені на високому рівні шкільні свята.

заходами в школі стали: урочистий початок навчального року святом Першого дзвоника та першого уроку, День учнівського самоврядування, новорічна виставка «Замість ялинки - букет», захід до дня Святого Миколая, .вечорниці на Андрія,різдвяні колядки, свята рідної мови, зустріч з воїнами АТО, свято писанки з виставкою композицій, відзначення Дня Перемоги, заходи екологічного спрямування, свято Букваря, свято Останнього дзвоника. Гуртки на платній основі в школі відсутні. Але завдяки ентузіазму наших учителів, директора Червонокутського Будинку культури Кисіля О.О. здобувачі освіти ЗЗСО гідно виступили на міжрайонному фестивалі народної творчості, організованому ТОВ «КИЩЕНЦІ» за високу виконавську майстерність під час фестивалю здобувачі освіти ЗЗСО нагороджені Почесними призами та преміями вищевказаного ТОВ. Протягом року працювала волейбольна секція, яку на безоплатній основі у вільний від основного навантаження час проводив вчитель фізичної культури С. С.Мартиненко.

З метою якісної організації дозвілля та самоорганізації учнів в закладі продовжено роботу дитячого самоврядування, діє парламентська республіка «Берізка», яку очолює Президент школи учениця 11 класу Якубенко Алла.

Якщо підвести підсумок усім цим заходам, можна сказати, що всі вони були розраховані на масовість, участь дітей різного віку, залучення до заходів постійних лідерів, активістів, та дітей без спеціальної підготовки і практики.

робота педагогічного колективу була спрямована на патріотичне виховання підростаючого покоління, взаєморозуміння і взаємопідтримки дітей, батьків, молоді, місцевих організацій, співпрацю у досягненні поставленої мети та завдань. У своїй діяльності керувалися загальнолюдськими цінностями, глибоким розумінням традицій свого народу, свого села. виховна робота школи була спрямована згідно виховної мети школи « Виховання свідомого громадянина засобами народознавства»

Упродовж 2018/2019 н.р. у ЗЗСО були проведені наступні заходи:

1. Єдині уроки:

- Перший урок 2018/2019н.р.;

- «День порозуміння з ВІЛ позитивними людьми» (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ);

- «Миколай про діток знає все,подарунок кожному несе»;

- «Профілактика ВІЛ-Сніду»;

- «Великодне дерево»

2. Інформаційні хвилинки:

- «Вшанування памяті жертв фашизму»;

- «14 жовтня - день українського козацтва»;

- «28 жовтня- річниця визволення України від загарбників»;

- «Твої права як дитини»;

- «Конвеція ООН про права дитини»;

- «Вони стоять на захисті Батьківщини»

Були проведені загальношкільні заходи:

-Акція «Увага! Діти на дорозі»;

-Спортивний марафон «Козацькому роду – нема переводу»;

- Благодійна акція « 5 картоплин»;

- «Замість ялинки-букет»;

- «Благодійний ярмарок –продаж на підтримку бійців АТО

- «Від серця до серця»

Протягом року учні початкової школи приймали активну участь у акціях «Індивідуальна творча справа», «Мій перший найкращий зошит» та «Клуб маленьких добродіїв».

З метою підтримання порядку в ЗЗСО та інформування здобувачів освіти про новини шкільного життя проводиться загальношкільна лінійка, де підводяться підсумки роботи та оголошується план роботи на наступний тиждень, відповідно плану виховної роботи та календаря пам’ятних дат.

Профорієнтаційна підготовка молоді починається ще у шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота здійснюється під час навчально-виховного процессу, а саме:

- розширення знань про професії на уроках, з мережі Інтернет;

- зустрічі з викладачами різних середніх навчальних закладів;

- проводилося анкетування з вибору професій

Також є профорієнтаційний куточок, який містить цікаві інформаційні матеріали.

Всі випускники 9 класу минулого начального року продовжують навчання для здобуття повної загальної середньої освіти.

4. Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.

Незважаючи на вік закладу та його зношеність, адміністрація ЗЗСО разом із колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню його в робочому стані. Фінансова криза теж відіграє тут роль. Тому повноцінна підготовка нашої школи до нового навчального року стає проблематичнішою через брак коштів.

н. році ЗЗСО сам веде свою господарську діяльність працює в режимі стабільності, ліміти на використання енергоносіїв не перевищено. Силами працівників- чоловіків школи і окремих батьків заготовлено 7 складометрів дров. Проте, для збереження тепла та підтримання температурного режиму взимку потрібне придбання ще одного енергоефективного котла. Для здобувачів освіти 1 класу за кошти «НУШ» БУЛО ПРИДБАНЕ НОВЕ ОБЛАДНАННЯ І ДИДАКТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ.

Щиро дякую вчителям, батькам і техперсоналу, які прикладають максимум засиль для проведення ремонтних робіт по підготовці школи до навчального року і виконують їх вчасно та якісно.

Шкільне подвір'я завжди доглянуте, в чому заслуга прибиральниць

5.Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання.

Протягом 2018\2019 н. року для роботи закладу благодійні внески батьків- не надходил. За кошти батьків виконані косметичні роботи в класних кімнатах, за кошти працівників пофарбовано підлогу 1 і 2 поверху, перефарбовані спортивні та ігровий майданчики, металева загорожа, пофарбовано все в комп’ютерному класі, на харчоблоці, в учительській, дзакуплено церозіт.

6. Заходи щодо забезпечення навчального закладу педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

У 2018\2019 навчальному році чисельність працівників закладу становить: педагогічних працівників – 23: з них 1 сумісник, 3 перебуває у відпустці по догляду за дитиною; обслуговуючого персоналу – 12 чоловік:

вищу кваліфікаційну категорію—2 вчителі,першу кваліфікаційну категорію 6 вчителів, другу – 4 ,решта- спеціалісти. З них- 14 мають вищу педагогічну освіту, 1- неповну вищу освіту.

Атестація педагогічних працівників 2018/2019 навчального року проводилася за планом, згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів України. Під час проведення атестації не допускалися порушення дотримання положення про атестацію.

Не мають місця випадки зниження в ході атестації кваліфікаційної категорії . Безконфліктність організації і проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю їх до конструктивної та результативної роботи, відкритістю планування та дотриманням норм і правил проходження атестації.

Закономірним у ході атестації педагогічних працівників є підвищення їх кваліфікації, що простежується протягом 5 років.

Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з профспілковим комітетом школи.

викладають предмети за фахом, нефахівців у ЗЗСО—немає .

7. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування учнів та педагогічних працівників.

З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у ЗЗСО організовано гаряче харчування учнів 1-11 класів. кухар Недоступ О.Б. намагається створити домашню затишну атмосферу під час смачних обідів. Завдяки режимному калорійному харчуванню діти набирають нових сил та здоров’я. Всі бажаючі учні 1-11 класів ( це 92)охоплені гарячим харчуванням ( обід). Безкоштовно харчуються діти пільгових категорій( 14 учнів).

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим. Випадків порушення термінів реалізації продуктів не було.. Столи накривають за графіком. Учні перебувають у їдальні в супроводі вчителів.

Медична сестра Герелишин О.Б.та в заступник директора з НВР Гладшевська Г.М. ретельно слідкують за санітарним станом приміщення їдальні, дотриманням меню. Санітарний режим на харчоблоці не порушується.

Особливо хочу відзначити добросовісне відношення до своїх посадових обов’язків завгоспа ЗЗСО Лісового О.П., який ретельно веде всю складську документацію, замовляє різноманітні якісні продукти, дотримується правил їх зберігання та реалізації.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний кабінет, де працює медична сестра , яка організовує систематичне та планове медичне обстеження учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно у районній поліклініці діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі.

Вчителі також щорічно проходять поглиблений медичний огляд у липні-серпні. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних медичних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у школі.

У навчальному закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом.

8. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

У 2018\2019 н.р. безпечне проведення освітнього процесу здійснювалось згідно положення про організацію роботи з охорони праці. Учні та вчителі дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з учнями та інструкцій з охорони праці для вчителів.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи. Адміністрацією закладу в період 2018/2019 н.р. були призначені комісії з контролю за безпечною експлуатацією приміщень та споруд.

По всьому ЗЗСОрозміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Щороку проводиться тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні ЗЗСО розміщено стенд по безпечній поведінці та куточок цивільного захисту.

За навчальний рік під час навчально-виховного процесу не зафіксовано фактів порушення прав дитини, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлюються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди. Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.

9. Надання соціальної підтримки та допомоги дітям сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей.

В цьому навчальному році соціальний паспорт школи має такий вигляд: багатодітних сімей – 9, в них дітей 21; малозабезпечених сімей – 12 ,2 5 дітей в них, батьків, яких позбавлено батьківського піклування немає; 6 дітей- напівсиріт; дітей-інвалідів—1; учнів, батьки яких були в зоні АТО—6 . Ці учні постійно перебувають у центрі уваги адміністрації навчального закладу.

З метою надання соціальної підтримки протягом року всі діти даних категорій відвідувались за місцем проживання. Проводилась виховна, профілактична та корекційна роботи.

Робота з дітьми пільгових категорій проводиться успішно внаслідок тісної та злагодженої співпраці класних керівників, практичного психолога, адміністрації школи, учнівського самоврядування та постійного зв’язку з батьками.

10. Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку.

В школі наказом директора створюється щорічно рада профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення . На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки. Частими гостями в школі є представники правоохоронних органів, які проводять з дітьми профілактичні бесіди, консультації.

Практичний психолог Затокова Т.А, веде соціальний паспорт ЗЗСО, прагне тримати на контролі відвідування учнями занять, обстеження санітарно-побутових умов проблемних сімей, відвідування класними керівниками учнів вдома.

11.Стан дитячого травматизму.

Питання охорони праці та попередження травматизму постійно обговорюється на нарадах при директору.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Протягом навчального року у закладі зафіксовано 1 випадок травматизму дітей :

В ЗЗСО розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

13.Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.

Виховання учнів в школі і сім'ї – щоденний нерозривний зв'язок, клопіткий творчий процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинними святами та святами пов’язаними з народними звичаями і традиціями українського народу.

Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дітей вдома; спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники, мобільний телефон; проводять батьківські лекторії, батьківські збори, анкетування. Свої спостереження заносять до «Щоденника психолого-педагогічних спостережень».

Традиційними формами роботи з батьками є індивідуальні бесіди, засідання батьківських комітетів, батьківські збори.

14.Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою , батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

В закладі є журнал обліку звернень громадян. Діє сайт школи для висвітлення навчально-виховного процесу та зворотнього зв’язку з громадскістю. На батьківських зборах батьки мають можливість висловити побажання щодо покращення навчально-виховного процессу.

Створена рада закладу, батьківський комітет, які підтримують і розвивають матеріально-технічну базу школи.

Виконання колективної угоди між адміністрацією закладу та профспілковим комітетом:

роведено атестацію робочих місць, за підсумками якої , кухар отримує доплату за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці в розмірі 10%. Прибиральщиця в розмірі 10%, сторож за роботу в нічний час -40%. , виплачуються оздоровчі педагогічним працівникам в розмірі посадового окладу, 20% за престижність праці.

Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання підвищення якості знань учнів:

• через покращення якості, удосконалення навчально-виховного процесу;

• використання сучасних педагогічних технологій під час проведення уроків, залучення до навчання комп’ютера, мережі Internet;

• підвищення мотивації навчання з боку учнів, батьків;

• підготовка учнів до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні

Успіхи школи це не мої особисті успіхи, а успіхи всіх учасників навчально-виховного процесу, це успіхи нашого закладу.

Щиро вдячна всім за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість, за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Все це заради наших дітей, бо діти – то є оцінка нашого життя, його зміст і продовження. Ми повинні дати їм все найкраще, виховати їх добрими, розумними і щасливими.

Тож будьмо завжди разом – школа, сім’я, громадськість. Надіюся в подальшому на співпрацю. Всім нам зичу миру, добра, щоб діти зростали толерантними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими, але, найголовніше, гарними людьми, здатними допомогати, розуміти, підтримувати. Нехай всім щастить.

Категорія: Мої файли | Додав: shkola1
Переглядів: 130 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: