Акція "16 днів проти насилля"

Пам'ятка учням

1.            Пам'ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля - неприпустима річ у стосунках людей.

2.            У сім'ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

3.            Пам'ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б'є маму, особливо коли він - з небезпечними предметами в руках; ваше завдання -якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі - на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.

4.            Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують ваше гідність.

5.            Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.

6.            Не вірте у погрози з боку кривдників.

7.            Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8.            Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова - це насильство.

9.            Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини - це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».

10.         Навчаться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність - є зло, все, що звеличує гідність людини - добро.