Творчий  звіт  волонтерського загону «Патріот» 

                         про виконану роботу за 2012 рік.

 

     Волонтер – той, хто  віддає свій час,

 натхнення, знання і сили іншому з власної волі.

 

      Кожен з нас колись був на місці волонтера, допомагав іншим, піклувався про ближнього і все це за добре слово, вдячний погляд.  Можливо тоді ми не усвідомлювали того, що комусь даємо надію і зміцнюємо віру в щирих і безкорисливих людей.

    У перекладі з англійської  слово  volunteer  означає  доброволець, той, хто віддає свій час, натхнення, знання і сили іншим з власної волі.  Волонтером може бути будь-яка людина, що бажає присвятити свій вільний час добровільній праці, розуміє проблеми оточуючих, має бажання допомогти, також волонтер це – добра, милосердна людина, яка володіє навичками спілкування.

     Волонтерський загін  «Патріот»  розпочав свою діяльність  2007 році.  Його мета:  зробити світ добрішим, допомогти тим, хто цього потребує.

2012 року  волонтерський загін розпочав свою  роботу.  Не забувають учні і про вчителів – пенсіонерів.  Їх вітають з Днем учителя, 8 березня та запрошують на шкільні концерти з нагоди цих свят.  Почесними гостями вчителі-пенсіонери є і на традиційних  Першому та Останньому дзвониках. 

22 листопада пройшла година пам∙яті жертв голодомору та політичних репресій   1932-1933 роки.

1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом.  Волонтери провели тематичну лінійку.

До Дня прав людини  пройшов конкурс малюнка.

У грудні волонтери взяли участь у акції   «Подаруй дитині іграшку»  Вся школа допомагла зібрати іграшки , книги для дітей-сиріт  із Уманського дитячого будинку   «Барвінок»

      У лютому  учні 11 класу провели усний журнал про алкоголізм, наркоманію та тютюнопаління  «Серйозне про не серйозне».

       Учні привітали  мам, бабусь, вчителів та шкільний персонал з  Міжнародним жіночим  Днем 8 березня та підготували для них концерт.  

  17 квітні  у школі відбулася операція  «Наше шкільне подвір∙я», де учні школи прибирали шкільне подвір∙я та садили квіти біля школи.

    Однією з найчорніших дат увійшло до літопису людської цивілізації  26 квітня  1986 р.  в цей день на ЧАЕС  поблизу Чорнобиля сталася нечувана досі  катастрофа. Умить перетворилося в руїни мертвого міста Полин.  Багато корисних справ налічує скарбниця доброти волонтерів нашої школи, а саме:    «Чорнобиль не має минулого часу»,  «Уроки пам∙яті»,   «Чорнобиль - наш  біль», «Вони пішли у безсмертя».

     У переддень Дня Перемоги волонтери школи   провідали наших ветеранів   Великої Вітчизняної війни.   Ветеран Щедров П. М.  розповідав учням  про будні солдат, про їхнє нелегке життя в окопах, але хоч як їм було нелегко, вони жили вірою і надією, що перемога  настане і вони  зустрінуться зі своїми рідними, які чекали їх довгі та суворі воєнні роки.

Також  виготовили  стінгазету, та прийняли участь у святкуванні параду до Дня Перемоги. Щорічно  волонтери прибирають  біля могили невідомому солдату, яка знаходиться в лісі  та біля обелісків.

      Протягом травня учні прийняли  участь  в операції «Турбота». Вони надали допомогу одиноким людям похилого віку, ветеранам війни, яких залишається все менше  з кожним роком, та учителям – пенсіонерам. Всі були розчулені увагою, що про них не забувають. 

    Принципи, за якими працюємо

 

Креативність в усьому;

Відповідальність та особистісний контроль;

Тактичне та стратегічне планування;

Взаємоповага та взаєморозуміння;

Толерантність;

Персоніфікація;

Створення та підтримка традицій загону;

Добровільна активність у справах;

Партнерство та рівноправність.

 

 Кодекс волонтерського загону "Патріот".

Волонтер – це людина, яка віддає свій час, натхнення, знання і сили іншим з власної волі, прагне приносити посильну допомогу для життя суспільства.

Особливі характеристики волонтерів

- Взаємоповага

- Чесність

- Чуйність

- Справедливість

- Працьовитість

- Толерантність

- Товариськість

- Терпимість до того, хто йде поряд

- Почуття гумору

 

Яким ми хочемо бачити майбутнього волонтера

- Демократичним (давати всім рівні прав на вираження своїх думок, ідей, не дивлячись на їх фізичні можливості, вікову різницю, національність і соціальний статус).

- Таким, що відгукується на заклик про допомогу

- Таким, що раціонально використовує свій час та час інших.

- Таким, що доводить до успішного завершення взяту роботу та поставлені цілі

- Морально чистим і таким, що поважає працю інших волонтерів

- Оптимістичним Ініціативним Наполегливим

Волонтерство – це соціальна діяльність на благо інших. Мораль волонтера – мораль вільної особистості, яка живе добротою, гуманністю, що спрямована на пробудження людини, на її особисте вдосконалення в етичних цінностях.